ZASADA DZIAŁANIA

Wszystkie urządzenia grzewcze Redwell zasilane są prądem elektrycznym ze standardowym napięciem 230 V. Każda sprawna instalacja elektryczna spełnia wymogi do podłączenia systemu Redwell.

Zasada działania jest prosta ze względu na unikatową konstrukcję urządzeń. W ciągu kilkunastu minut od włączenia zasilania, urządzenia zaczynają emitować energię cieplną i od razu odczuwamy przyjemny efekt. Podobnie jest w przypadku ciepła, które czujemy od pieców kaflowych lub od promieni słonecznych. Jest to możliwe dlatego, że promienie podczerwieni ogrzewają przede wszystkim materię, czyli ściany, podłogi, przedmioty, ludzi itp. Najpierw musi zostać ogrzana cała materia, a dopiero potem nagrzana materia oddaje ciepło za pomocą fal promieniowania podczerwonego i ogrzewane jest powietrze. To zjawisko każdy z nas zna od najmłodszych lat, choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to właśnie ogrzewanie podczerwienią.

Efektywność ogrzewania urządzeniami Redwell jest nieosiągalna dla tradycyjnych systemów grzewczych, które muszą najpierw ogrzać powietrze. Ogrzane powietrze jako nośnik ciepła musi ogrzać materię. W związku z tym czas potrzebny do ogrzania materii jest znacznie dłuższy niż w przypadku ogrzewania podczerwienią.
System Redwell skraca drogę przepływu ciepła do minimum, z urządzenia do materii i właśnie dlatego jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowe jest Slońce.

ZOBACZ NASZE PRODUKTY

ⓒ COPYRIGHT 2018. REDWELL MANUFAKTUR GMBH. WEBSITE MADE BY LITTLE LLAMA STUDIO.