KOSZTY EKSPLOATACJI

Dlaczego ogrzewanie elektryczne Redwell nie jest drogie?

 • Kluczowym czynnikiem jest bardzo wysoka efektywność grzewcza. Panele oddają prawie 100% pobranej energii zamieniając ją na energię cieplną. Nie ma strat ciepła podczas jego transportu, co ma miejsce w przypadku transportu ciepła rurami od kotła do grzejników konwekcyjnych.
 • Urządzenia Redwell potrzebują znacznie niższą moc do ogrzania pomieszczenia niż urządzenia konwekcyjne. Niższa moc urządzeń oznacza mniejsze zużycie energii.
 • Dzięki akumulowaniu ciepła w ścianach lub przedmiotach znajdujących się w ogrzewanym pomieszczeniu. Zarówno w czasie grzania jak i wtedy gdy panel już nie grzeje, zgromadzone w ścianach ciepło oddawane jest do pomieszczenia. Wykorzystujemy w ten sposób dodatkowe grzejące powierzchnie i redukujemy częstotliwość włączania panelu. Ściany utrzymują ciepło o wiele dłużej niż powietrze. Odczucie komfortu cieplnego następuje już w temperaturze powietrza o 2-3 stopnie niższej, niż w przypadku innych systemów grzewczych. Dodatkowym atutem paneli Redwell jest ich konstrukcja. Zastosowana wewnątrz specjalna płyta z wermikulitu dodatkowo akumuluje ciepło i po wyłączeniu panelu emituje energię podczerwieni ponad 30 minut.
 • Ciepło odczuwamy prawie natychmiast po włączeniu paneli. Nawet w wychłodzonym pomieszczeniu możemy od razu poczuć komfort cieplny przebywając w bezpośrednim zasięgu urządzeń.
 • Ponieważ ogrzana materia powoli oddaje zakumulowane ciepło, wpływa to na równomierny rozkład poziomy temperatury w pomieszczeniu.


Ile zapłacisz za prąd przy ogrzewaniu urządzeniami Redwell?

Prawidłowo dobrana moc urządzeń sprawia, że pracują one średnio 5-6 godzin na dobę w okresie całego sezonu grzewczego. Znając całkowitą moc zamontowanych urządzeń możemy wyliczyć, ile energii zużyjemy średnio w ciągu doby, miesiąca lub całego sezonu grzewczego.

Przykładowe koszty zużycia energii:

 • mieszkanie/dom/pomieszczenia biurowe o powierzchni 50m2:

  - całkowita moc zamontowanych urządzeń Redwell - 2,65 kW
  - średnia liczba godzin pracy urządzenia Redwell w ciągu miesiąca – 165 godz.
  - średnie zużycie energii w ciągu miesiąca - 165 h x 2,65 kW = 437,25 kW/h
  - średni miesięczny koszt zużycia energii – 437,25 kW/h x 0,55* zł = 240,49 zł


 • mieszkanie/dom/pomieszczenia biurowe o powierzchni 100m2:

  - całkowita moc zamontowanych urządzeń Redwell – 5,25 kW
  - średnia liczba godzin pracy urządzenia Redwell w ciągu miesiąca – 165 godz.
  - średnie zużycie energii w ciągu miesiąca - 165 h x 5,25 kW = 866,25 kW/h
  - średni, miesięczny koszt zużycia energii – 866,25 kW/h x 0,55* zł = 476,44 zł

*koszt 1 kW/h przyjęto 0,55 zł ( taryfa G11 Tauron z grudnia 2018r.)


Jak widać, ogrzewanie energią elektryczną może być ekonomiczne. Koszty ogrzewania przy zastosowaniu urządzeń Redwell wynoszą średnio poniżej 5 zł za m2 ogrzewanej powierzchni. W praktyce wahają się między 3,5 – 6 zł w zależności od temperatur w danym miesiącu. Koszty ogrzewania systemem Redwell są ponad 50% niższe od ogrzewania elektrycznymi grzejnikami konwekcyjnymi i zdecydowanie możemy porównać je do kosztów ogrzewania gazem.

ZOBACZ NASZE PRODUKTY

ⓒ COPYRIGHT 2018. REDWELL MANUFAKTUR GMBH. WEBSITE MADE BY LITTLE LLAMA STUDIO.